Arkaik Yunan Şiiri Antolojisi-Homerosçu İlahiler'den Pindaros'a

Let us know what's wrong with this preview of Homerosçu İlahiler'den Pindaros'a Arkaik Yunan Şiiri Antolojisi by Erman Gören. Problem: It's the wrong book It's the wrong edition Other.

Responsive image
YAZAR
Kolektif
DOSYA BOYUTU
1,40 MB
YAYIN TARIHI
2018
DIL
Türkçe
ISBN
9789750841323

Bir Arkaik Yunan Şiiri Antolojisi-Homerosçu İlahiler'den Pindaros'a kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Arkaik Yunan Şiiri Antolojisi-Homerosçu İlahiler'den Pindaros'a kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Kolektif tarafından yazılmıştır.


Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden) Bu kitap bir şiir antolojisidir, sözcüğün Yunancadaki anlamıyla şiirin bir “çiçek-dermesi”dir. Homerosçu İlahiler’in huşu veren buhuru, Arkhilokhos, Semonides ve Hipponaks’ın taşlamalarının keskin aromasıyla karışır; Kallinos ve Tyrtaios’un askeri teşviklerinden heyecanlanan okur, Solon’un yahut Ksenophanes’in bilge dizelerinin ferahlatıcı deminde soluklanır. Theognis’in kadim sofralarında, aşk hasretiyle kavrulan Mimnermos, Sappho, Alkaios ve Anakreon’un rayihaları yarışır. Bu bir demet çiçeğe kulak verenler Alkman, Stesikhoros ve Ibykos’un anlattığı mitlerin kokusundan sarhoş olur. Simonides yeğeni Bakkhylides’le birlikte Keos’un ıtırlarını sunarken, Pindaros Thebai’ın geniş düzlüklerinin eşsiz goncalarıyla rakip olur onlara. Korinna ve Praksilla’nın tenlerinde kadınca sedalar tüter ve daha nice isimsiz şair kendi kokularıyla temsil edilirler. 2750 yıl önceden 300 yılı aşkın süre boyunca kokularla Yunan dünyasında bir seyahattir Arkaik Yunan Şiiri!   


17.64 €. Bu kitap bir şiir antolojisidir, sözcüğün Yunancadaki anlamıyla şiirin bir "çiçek-dermesi"dir. Homerosçu İlahiler'in huşu veren buhuru, Arkhilokhos...